Омаж Немањићима

Као и сваке године, тако смо и ове, школску славу Светог Саву обележили мноштвом и низом активности које су трајале неколико дана.

То управо јесте суштина-да Свети Сава бива у нама не само 27. јануара, већ увек. На дан славе, како ред налаже, уследило је сечење славског колача од стране свештеника, а ђаци су уприличили свечаност својим изведбама: рецитаторским, певачким, играчким и хорским. У холу школе је изложена раскошна лепеза дечијих ликовних талената.

У суботу, 28. јануара је у Културном центру Панчево одиграна хуманитарна позоришна представа појединих наших ученика од првог до петог разреда- ,,Свети Сава српска слава и школска радост права“ а у сарадњи са Глумионицом, Хуманитарном организацијом ,,Сачувајмо породицу“, под покровитељством града Панчева и многих других организација. Радујемо се кад год нам се укаже прилика да децу учимо животу и ван школских клупа и када се са сцене позоришта кроз сопствено ангажовање пошаљу јаке поруке ваљаног система вредности. Између осталог, да никада не треба да забораве своје порекло и корене као и то да је неизмерно важно окупљати се око породичног стола и око славске погаче. Посебну радост осећамо што смо заједно са својим ученицима и њиховим родитељима  учинили па макар и на трен, да  неко коме је то преко потребно, осети да није сам.

Као круна наших активности поводом школске славе јесте омаж Немањићима у виду поставке Музеја Панчево у нашој школи под називом: ,,Од владара до светитеља; 8 векова од крунисања Стефана Првовенчаног“. У питању је Пројекат који су радили кустоси Музеја 2017.године- ,,Музеј у коферу“. Замисао им је била да поставка мења локације како би што више људи и деце могло да ужива у њој. Ове године краси нашу школу. Дивно је било посматрати нашу наставницу историје Данијелу Пантовић како држи час пред сенама Немањића. Захвалност дугујемо и директору музеја Мирославу Бирцлину који је омогућио да зидови наше школе светле сјајем ове преподобне лозе.

Јасна Капор, педагог