Настава у продуженом боравку одвија се у две смене:

пре подне, пре наставе од 700 до 1310,

поподне, после наставе од 1130 до 1630.

Ученици су распроређени у две групе. Једну групу чине ученици првог разреда, а другу ученици другог разреда. Са ученициама у боравку раде професори разредне наставе Биљана Анђелковић (први разред ) и Виолета Васић (други разред).

Како би се на што квалитетнији и продуктивнији начин искористило време које ученици проводе у боравку, План и програм рада је дефинисан тако да прати школско градиво и пружа могућност ученицима да пропуштено надокнаде и затраже помоћ учитеља за све недоумице и нејасноће. Кроз часове учења свакодневно су рађени домаћи задаци. По потреби одређени садржаји су појашњени фронтално и индивидуално.

Разноврсне активности

У продуженом боравку учи се кроз игру и забаву, ученици се навикавају на групни рад и сарадњу. Разноврсним активностима подстиче се стварање радних навика, осамостаљивање, развија другарство, толеранција. Наставни план и програм је успешно реализован и усвојен. Као велика мотивација за рад коришћени су задаци са бојењем, слагалице, ребуси, осмосмерке и слично.

Простор у коме деца бораве је веома пријатан и прилагођен њиховим потребама. Деца могу да се играју, гледају цртане филмове, слушају музику, баве се лликовним стваралаштвом, читају... Ученици су често показивали своју креативност и иницијативу приликом разних активности. Праве  се разне украсни предмети, црта се  и слика на разне теме, и ти радови су се током читаве школске године смењују на паноима у учионици.

Оброци у дневном боравку

Ученицима су обезбеђена два оброка дневно: доручак и ручак у првој смени и ручак и ужина у другој смени. Храна се дистрибуира у школској кухињи , а дистрибуцију врши ПУ „ Дечија радост.

Родитељи су упознати са радом боравка, понашањем ученика, постигнутим резултатима. Успостваљена је лепа сарадња са родитељима и учитељицама.

{os-gal-4}

ОШ "Ђура Јакшић" Продужени боравак деце https://www.osdjjaksic.edu.rs/ ОШ "Ђура Јакшић" https://www.osdjjaksic.edu.rs/templates/gk_academy/images/logo.png