Дечјa недељa у ОШ „Ђура Јакшић“

У оквиру обележавања Дечје недеље, у ОШ „Ђура Јакшић“ у Панчеву, планиране су различите активности. Због усклађивања расположивог времена учесника, реализован је највећи део планираних активности.

У понедељак 03.10.2022. реализоване су две Стрип-радионице за ученике првог, одн. другог разреда. Први разред цртао је занимљиве цифре, а други разред животиње. Радионице је реализовао угледни карикатуриста Никола Драгаш.

У уторак 04.10.2022. реализоване су, у оквиру одељења, радионице посвећене „Буквару дечјих права“ и конвенцијама о правима детета.

У среду 05.10.2022. организована је изложба здраве хране, у две смене. У преподневној смени учествовали су ученици првог и четвртог разреда, као и ученици виших разреда, уз помоћ натавнице Биологије Катарине Шубоњ и наставнице Физичког васпитања Мејреме Станковић. У поподневној смени здраве ђаконије изложили су ученици другог и трећег разреда, а све то захваљујући свесрдној помоћи родитеља, који су поред својих специјалитета, послали и рецепте за припремање те хране.

Истог дана реализовани су и часови у природи на обали Тамиша.

У четвртак 06.10.2022. у гостима су нам биле две предшколске групе из вртића „Бамби“. За њих су организоване бројне спортске активности које су припремиле наставница Физичког васпитања Мејрема Станковић и наша бивша ученица, а сада професорка Физичког васпитања која води школицу спорта, Тања Никочев. Деца из вртића су отишла презадовољна и понела пригодне „Добродошлице“ које су за њих припремили наш ђаци.

У петак 07.10.2022. ученици нижих разред су присуствовали пројекцији цртаног филма „Пут око света за 80 дана“ . Филм је приказан у биоскопу „Синестар“ у оближњем тржном центру.

У холу школе постављена је и изложба дечијих ликовних радова, уз помоћ наставница Ликовне културе.

Планирана приредба поводом пријема ученика првог, другог и трећег разреда у Дечји савез, одложена је до завршетка радова у фискултурној сали, јер ће бити укључен велики број деце, а самим тим биће присутан и велики број родитеља, те је за то потребан адекватан простор.

Све активности планирало је и успешно спровело Стручно веће разредне наставе, уз подршку колега из предметне наставе, као и осталих чланова колектива.

Аутор: Бранка Величковић

(учитељица задужена за Дечји савез)