Школску славу Светог Саву обележавамо низом манифестација.

У петак је у фискултурној сали школе обављен свечани чин сечења славског колача.

Домаћини славе ове године су били наша правница Маја и радници школе: Бојана, Верослава, Мира, Бранка, Власта и наш бивши радник Милош.

Приликом обреда  сечења славског колача свештеник Душан је домаћинство за следећу годину предао учитељицама Бранки, Наташи, Весни С, Родики, Гордани, Драгани, Горици, Весни Ш, Виолети, Биљани и доскорашњој наставници биологије Анђи.

Ученицима и родитељима су се обратили и честитали славу свештеник Душан и директор школе Раде.

У наставку програма у режији наствника музичког Николе, вероучитељице Љубице и учитељица, ученици су извели неколико фолклорних и музичких тачака посвећених школској слави.

У холу и ходницима школе уприличена је изложба музејских експоната посвећених Светом Сави и дечјих радова на исту тему.

Други део активности реализиваће се у суботу 28. јануара у сали Културног центра Панчева,  где ће ученици наше школе извести представу "Свети Сава школска радост права".

Predstava

Представа ће се одржати у режији "Глумионице" и глумице Симоне Станковић.

Представа ће бити хуманитарног карактера, а средства су намењена  за  помођ породицама слабијег материјалног стања чија деца похађају нашу школу.

Присутне ће поздравити и захвалити им се наш педагог Јасна са ученицима школе.

Осим ове представа "Глумионица" ће присутнима поклонити још две дечије предтаве, а Никола Драгаш ће у фоајеу Културног центра цртати за децу и са децом.

Захваљујемо се Николи Драгашу, Ненаду Стевовићу, Симони Станковић, директору КЦ Панчево Немањи Богданову, а посебно нашим ученицима  и родитељима који су подржали ову хуманитарну манифестацију.